Maści maskujące trądzik

W poprzednich rozdziałach omawiano m in. charakterystykę cery młodocianej cechującej się na ogół łojotokiem i skłonnej wskutek tego do trądzika pospolitego oraz do zakażeń ropnych Wyjaśniono tez, ze niedopuszczalne jest używanie jakichkolwiek kremów, których zaróbka utrudnia pozbywanie się łoju z powierzchni skóry. Podkreślano, że nawet zewnętrzne leczenie trądzika pospolitego polega na stosowaniu roztworów odkażających i lekko odtłuszczających, zawiesin (papek), aerozoli, a jedynie w rzadkich p:zypadkach stosuje się leki w postaci maści i kremów.
Tym mniej nadają się kremy i maści do celów kosmetycznych u młodych ludzi pici obojga W związku z tym może być dopuszczalne używanie maści maskujących wykwity trądzika (typu kremu podkładowego) tylko na szczególne okazje i zaledwie na kilka godzin. Można np. zgodzić się, by
młoda dziewczyna lub chłopiec, cierpiący na trądzik pospolity użyli podkładu maskującego na twarz przed wyjściem na zabawę taneczną, ale zaraz po powrocie z zabawy, a więc po upływie kilku godzin należy twarz dokładnie umyć i uwolnić cerę od zbędnego i szkodliwego . tynku”.

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim blogu modowym! Od dawna moda to moja pasja, chcę aby była tez sposobem na życie, dlatego założyłam tego bloga. Mam nadzieję, że moje wpisy Ci się spodobają i zostaniesz czytelnikiem na dłużej. Zapraszam gorąco do dyskusji w komentarzach i likowania na fb ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *