TRWONIENIE ZDOLNOŚCI PRZYSTOSOWAWCZEJ

Na razie, chociaż nie dysponujemy żadnymi nauko­wymi metodami mierzenia energii przystosowania, doświadczenia przeprowadzane na zwierzętach dostar­czają dość przekonywających dowodów na to, że zdolność przystosowania jest ograniczona. Nćisze za­pasy energii przystosowania można porównać do
odziedziczonej fortuny, z której zasobów możemy czerpać, nie ma jednak żadnego dowodu na to, iż możemy ją również powiększać przez dodatkowe wkłady. Możemy lekkomyślnie trwonić nasze zdol­ności przystosowawcze „paląc świecę z obu końców”, bądź też możemy się uczyć postępować tak, by te cenne zasoby przetrwały jak najdłużej, korzystać z nich mądrze i oszczędnie, używając ich tylko dla celów wartościowych i powodujących najmniej cier­pień.

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim blogu modowym! Od dawna moda to moja pasja, chcę aby była tez sposobem na życie, dlatego założyłam tego bloga. Mam nadzieję, że moje wpisy Ci się spodobają i zostaniesz czytelnikiem na dłużej. Zapraszam gorąco do dyskusji w komentarzach i likowania na fb ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *