Deformacja stopy

Jeśli młoda kobieta dostrzeże rozpoczynającą się deformację stopy, polegającą na zaostrzeniu się kąta pomiędzy dużym palcem stopy a śródstopiem, zaczerwienieniu i bolesności tego punktu, powinna nie tylko włożyć szersze obuwie, lecz tez zawczasu udać się do chirurga ortopedy.
Często spotykaną dolegliwością w obrębie stopy jest wrastanie paznokcia. Podobnie jak koślawe paluchy, także wrastanie paznokcia zdarza się częściej u kobiet i występuje prawie wyłącznie w obrębie palucha. Choroba polega na głębokim wrastaniu bocznych brzegów paznokcia w tkanki miękkie, wskutek czego te ostatnie ulegają procesowi zapalnemu z wytworzeniem się szparowatego owrzodzenia. Do najczęstszych przyczyn wrastania paznokcia należą: zbyt ciasne obuwie i nieprawidłowe obcinanie paznokci.

Anastazja Maciejowska

Witaj na moim blogu modowym! Od dawna moda to moja pasja, chcę aby była tez sposobem na życie, dlatego założyłam tego bloga. Mam nadzieję, że moje wpisy Ci się spodobają i zostaniesz czytelnikiem na dłużej. Zapraszam gorąco do dyskusji w komentarzach i likowania na fb ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *